Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0850 532 34 22
Doğal Taş Hakkında

AYLARA GÖRE TAŞ KULLANIMI
OCAK: Garnet, zümrüt, gül kuvars
ŞUBAT: Ametist, oniks, kantaşı, aytaşı
MART: Akuamarin, kantaşı, yeşim, kaya kristali
NİSAN: Elmas, kuvars, opal, beyaz safir
MAYIS: Zümrüt, krizopraz, kalsedon, akik, safir
HAZİRAN: Aytaşı, inci, opal
TEMMUZ: Yakut, kırmızı akik
AĞUSTOS: Peridot, yeşim, elmas, sardoniks, safir
EYLÜL: Safir, aytaşı, lapis lazuli, elmas, topaz
EKİM: Turmalin, opal, jasper, akuamarin, zirkon
KASIM: Topaz, sitrin, inci, elmas, moldavit
ARALIK: Turkuvaz, zirkon, oniks, yakut Yukarıda sayılan taşların dalga ışınmaları aynı olan aile ve familyalarından taşlar da sizin taşınız olabilir.
Not: Kozmik Bilim taşlarınızı seçerken her gün taşıyacağınız ve kullanabileceğiniz; yüzük, kolye, küpe gibi takı taşlarınızı burçlarınıza göre ve piyasada pek çok tarifle verildiği şekliyle değil de aynı taşın enerjisini taşıyan muadili “Gerçek” Kozmik Bilimin önerdiği taşları kullanmanızı tavsiye eder. Çünkü burçlardaki taşları büyük çoğunluğu ülkemizde bulunmadığı için “sahte” veya “renklendirilmiş cam” olabilmektedir. Siz yukarıda Kozmik Bilimin önerdiği taşlardan ülkemizde de üretilen taşlardan birini kullanmanızı öneririz. 7 şakranız-salgı bezleriniz- enerji merkezinizin düzenlenmesi içinde yine yukarıda bildirilen gökkuşağının renkleri olan, mor, lacivert, mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı renklerden oluşan gerçek taşları kullanmanızı öneririz.
KAYNAK: Ahmet & Elmas MARANKİ (Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar syf. 94)

Ametist: Şifa bakımından en güçlü taşlardan biri olan Ametist değerli taşlar arasında en gözde taşlardan biridir. Mor veya mavimsi mor bir rengi vardır. Negatif enerjiyi ve nazarı topladığından taşınızı topladığı negatif enerjilerden arındırmak için ilk iki haftakullanımda her gün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemlerini uygulayın(yaklaşık iki üç haftada bir suyun altına tutulur)

Mitelojiye göre Tanrı Dionysos, bir ölümlünün kendisine hakaret etmesine sinirlenir ve karşısına çıkacak ilk ölümlüden bunun intikamını almaya karar verir. İntikam almak için de kendisine kaplanlar yaratır ve karşısına çıkacak olan ölümlüyü bu kaplanlara yem edecektir. Tam da o sırada güzeller güzeli Ametist, Tanrıça Diana’ya dua etmeye giderken kaplanlarla karşılaşır. Tanrıça Diana, Ametist’i acı çekmemesi için saf kristal kuvarstan bir heykele dönüştürerek onu korur. Bu harika heykeli gören Dionysos, öfkesinin masum bir ölümlüye verdiği zararı görünce şaraptan gözyaşları döker. Dionysos’un döktüğü bu şaraptan gözyaşları, saf kristal kuvarsa dönüşmüş Ametist’in üzerine dökülür ve kuvarsı mora dönüştürür. Böylece ametist taşı oluşmuş olur. Yunan mitolojisinde sarhoş olmayan, ayık anlamına gelen amethystos kelimesinden türetilmiştir. Bunun sebebi kişiyi dengelemede, her türlü bağımlılıklardan kurtarmada işe yaramasıdır. Birçok konuda kişiye iyi gelen, şifa veren bu taş hem takı olarak hem de aksesuar olarak hayatımızda yerini almıştır.

Ametist Taşının Faydaları: *Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir. *Yatıştırıcı etkisi vardır. *Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri toplayıp pozitife dönüştürür. *Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. *Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji sinir sistemini etkiler. *Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Kişiye iç huzuru vererek karar verme yeteneğini güçlendirir.  *Kişiyi rahatsız eden takıntılı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı biretkiye sahiptir. *Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirirci etkisi artar.

Akik Taşı: Eski çağlardan beri süs eşyası, mücevher bazen de olumsuz enerjilere karşı koruyucu olarak kullanılır. Yarı saydam saydam ve opak olarak bulunur. Bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş bir görünümdedir. Serttir ve renkli kısımları ışığı geçirgen bir yapıya sahiptir. Kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerlerdedir. Akik taşına "Ateş taşı" yada "Gezgin taşı" diyenler de vardır.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Güncel Döviz Kurları

USD
31.07
EUR
33.68
GBP
0.19
JPY
39.46
1GALTIN
2,032.57
Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.